سنسور وزن یا لودسل

سنسور وزن مبدل استفاده می شود که برای تبدیل نیروی را به سیگنال های الکتریکی است.

این تبدیل غیر مستقیم است و در دو مرحله اتفاق می افتد. از طریق یک آرایش مکانیکی، نیروی شدن حس سنج سنسور وزن را تغییر شکل می باشد. کرنش سنج اندازه گیری تغییر شکل (کرنش) به عنوان یک سیگنال الکتریکی، به دلیل فشار تغییر مقاومت الکتریکی از سیم موثر است. لودسل را معمولا از چهار ابزار اندازه گیری فشار در پیکربندی پل ویت ستون تشکیل شده است. لودسل یک فشار سنج (پل سه ماهه) و یا دو ابزار اندازه گیری فشار (پل نصف) نیز موجود است. [نیازمند منبع] خروجی سیگنال الکتریکی است که به طور معمول در نظم از چند میلی ولت و نیاز به تقویت به تقویت کننده ابزار دقیق قبل از آن می تواند باشد استفاده می شود. خروجی مبدل به یک الگوریتم برای محاسبه نیروی اعمال شده به مبدل متصل است.

اگر چه فشار سنج لودسل شایع ترین ها هستند، انواع دیگری از سلول بار نیز وجود دارد. در کاربردهای صنعتی، هیدرولیک (یا هیدرواستاتیک) احتمالا رایج ترین، و این مورد استفاده برای از بین بردن برخی از مشکلات با دستگاه فشار سنج لودسل. به عنوان مثال، یک سلول بار هیدرولیکی از ایمنی به ولتاژهای گذرا (رعد و برق) بنابراین ممکن است یک وسیله موثر در محیط های بیرون از منزل.

دیگر انواع عبارتند از سنسور وزن بار فیزوالکتریک (مناسب برای اندازه گیری پویا از زور)، و ارتعاش سیم های لودسل، که در برنامه های کاربردی geomechanical با توجه به مقادیر کم از رانش، و سلول بار خازنی که در آن ظرفیت یک خازن به عنوان بار preses مفید دو صفحه خازن را به هم نزدیک.

هر سلول بار به “زنگ” زمانی که به تغییرات ناگهانی بار قرار است. این ناشی از رفتار فنر مانند از سلول بار است. به منظور اندازه گیری بار، آنها را کج و معوج. به این ترتیب، یک سلول بار از خشکی محدود باید رفتار مانند بهار، برگزاری نمایشگاه ارتعاش در بسامد طبیعی خود باز است. الگوی داده نوسانی می تواند ناشی از زنگ. زنگ می تواند در مد محدود با استفاده منفعل سرکوب شده است. روش دیگر، سیستم کنترل می تواند محرک به طور فعال مرطوب از زنگ از سلول بار استفاده کنید. این روش ارائه می دهد عملکرد بهتر در هزینه های افزایش قابل توجهی در پیشرفت و پیچیدگی است.

سنسور وزن ها در انواع مختلفی از وسایل اندازه گیری مانند دستگاه تست یونیورسال استفاده می شود. [1]
[ویرایش] استاندارد

* ASTM E4 – روشهای عملی در شناسایی نیروی ماشین آلات تست
* ASTM E74 – تمرینی برای کالیبراسیون ابزار اندازه گیری نیروی برای بررسی موارد مصرف نیروی ماشین آلات تست

!آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید