اطلاعاتی در باره سنسور گشتاور

سنسور گشتاور و یا مبدل گشتاور و یا torquemeter یک دستگاه برای اندازه گیری و ثبت گشتاور بر روی یک سیستم، دوار، به عنوان یک موتور، میل لنگ، جعبه دنده، انتقال، روتور، و یا میل لنگ دوچرخه. گشتاور استاتیک نسبتا آسان برای اندازه گیری است. گشتاور دینامیکی، از سوی دیگر، آسان است برای اندازه گیری نیست، از آن را به طور کلی نیاز به انتقال برخی از اثر (الکتریکی یا مغناطیسی) از محور به یک سیستم استاتیک اندازه گیری است.

یک راه برای رسیدن به این هدف است به وضعیت محور و یا با یک سری از حوزه های مغناطیسی را به شفت متصل است. ویژگی های مغناطیسی از این دامنه ها با توجه به گشتاور بکار برده شده متفاوت باشد، و به این ترتیب می توان اندازه گیری با استفاده از سنسور های غیر-تماس با ما. سنسور گشتاور magnetoelastic چنین به طور کلی برای برنامه های کاربردی در خودرو در racecars، خودرو، هواپیما، و hovercraft استفاده می شود.

معمول، سنسور گشتاور و یا مبدل گشتاور استفاده از ابزار اندازه گیری فشار اعمال شده به محور چرخش یا محور. با استفاده از این روش، به معنای به قدرت کرنش سنج پل لازم است، و همچنین به عنوان وسیله ای برای دریافت سیگنال از محور چرخش است. این را می توان با استفاده از حلقه های لغزش، تله متری بی سیم، و یا ترانسفورماتور دوار انجام شده است. انواع جدیدتر از مبدل گشتاور اضافه الکترونیک تهویه و مبدل A / D را به شفت های دوار بکار می. الکترونیک استاتور و سپس سیگنال های دیجیتال و خواندن آن را تبدیل سیگنال به سیگنال خروجی آنالوگ در سطح بالا، مانند + /-10VDC.

توسعه های اخیر استفاده از دستگاه های SAW که متصل به شفت و بازجویی از راه دور است. فشار بر روی این دستگاه های کوچک به عنوان flexes شفت از راه دور و خروجی را می توان بدون نیاز به الکترونیکی متصل به شفت خوانده شده است. SCHOTT اولین استفاده احتمالی در حجم در زمینه خودرو، ماه مه 2009، اعلام کرد که بسته سنسور SAW قابل دوام در استفاده از خودرو.

در نهایت، راه دیگری برای اندازه گیری گشتاور از طریق اندازه گیری زاویه پیچ و تاب و یا فاز اندازه گیری تغییر، به موجب آن زاویه پیچ و تاب ناشی از گشتاور بکار برده شده با استفاده از دو سنسور موقعیت زاویه ای و اندازه گیری زاویه فاز بین آنها اندازه گیری است.

فلنج TFF به فلنج سری سنسور گشتاور، استفاده از فویل فلزی فشار سنج تکنولوژی، دستیابی به دقت مطلوب است. اندازه گیری را می توان در جهت عقربه های ساعت و مقابله با عقربه های ساعت ساخته شده است. در برنامه نشان داده شده، TFF برای اندازه گیری گشتاور استراحت دستگاه ورزش بهداشت و درمان فناوری جانسون مورد استفاده قرار گرفت.شرکت تولید کننده ماشین های ورزشی داخل خانه مانند دوچرخه های داخلی، ماشین آلات و تردمیل بیضوی است. سنسورهای گشتاور کمک مهندسی تاسیسات خود را به آزمون تبدیل گشتاور چرخشی به گشتاور reacion در سیستم های دوار در این انواع مختلف ماشین آلات. در برنامه زیر سنسور TFF است که مورد استفاده برای شناسایی گشتاور شکستن ژنراتور دیده می شود.

torque sensor1

!آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید